Efekty strukturalne uzyskane dzięki zastosowaniu gresu o efekcie kamienia w projekcie dla Daniel & Mayer

czas trwania czytania minuty

Grande Stone Look Ceppo di Gré podkreśla walory elementów wyposażenia i tekstyliów w mediolańskim sklepie

Przy projektowaniu flagowego sklepu Daniel & Mayer uwzględniono dwa aspekty: czynniki materialne – miejsce, wielkość i aranżację, oraz elementy niematerialne – atmosferę, atrakcyjność i koncepcję, które są składnikami brand equity, wartości marki.

Sensem przekazu jest jednoczesna komunikacja i sprzedaż: przestrzeń ta stanowi najlepsze narzędzie w rękach marki, aby zaprezentować się klientom bez pośredników, a także daje firmie szansę uzyskania rozpoznawalności i bycia identyfikowaną ze stylem i wartościami, a nie tylko z produktami i usługami.

Możliwość tę doskonale zrozumiał Luca Sormani, co znalazło odbicie w zaprojektowanym przez niego przy via Marghera w Mediolanie nowym punkcie sprzedaży Daniel & Mayer – znanej mediolańskiej marki, która od dziesięcioleci działa w branży mody damskiej, prowadząc produkcję i sprzedaż detaliczną swoich kolekcji.

Wyrafinowanie, będące tradycyjną wartością, która wyróżnia markę od samego momentu jej powstania, znalazło swoje odzwierciedlenie w strefie wejściowej poprzez wrażenie „total look” uzyskane dzięki gresowi o efekcie kamienia z kolekcji Grande Stone Look Ceppo di Gré Marazzi, który pokrywa ściany, posadzkę i blat głównej kasy.Wrażenia wizualne i dotykowe, jakie wywołuje ten typowy dla mediolańskiej tradycji kamień” – mówi architekt Sormani – „tworzą wymiar gustu, który nigdy nie przekracza pewnej granicy, nie przechodzi w luksus, co jest od zawsze charakterystyczną cechą Daniel & Mayer. Z szarym kamieniem o strukturalnej i delikatnie „ruchomej” teksturze zestawiliśmy elementy wyposażenia – zaprojektowane specjalnie do tych przestrzeni – o miedzianej, różowej, błyszczącej i jednolitej powierzchni.”

Dialog pomiędzy tymi dwoma materiałami tworzy efekt, który pomaga uzyskać komfortową i przytulną atmosferę i który został dodatkowo wzmocniony przez system oświetlenia o ciepłej barwie.

Sekwencję przestrzenną galerii przerywają kolorowe akcenty na ścianie: odbijają się one w tekstylnych powierzchniach posadzki, tworząc prawdziwe barwne wyspy. Taki wybór stylistyczny ma wyrażać energię i pasję twórczą, z jaką marka pracuje nad swoimi kolekcjami. Do wzmocnienia efektów kolorystycznych dywanów przyczynia się również faktura posadzki z wielkoformatowego gresu 120×240 cm z kolekcji Grande Marazzi.

Duże okna galerii zostały zrównoważone przez system łukowych wieszaków, pomiędzy którymi ustawiono olbrzymi rząd pilastrów, również pokrytych gresem o efekcie kamienia.