Hotel Bullitt, urok stylu industrialnego w butikowym hotelu w samym sercu Belfastu

czas trwania czytania minuty

Cegiełki i gres o efekcie marmuru, które zostały wykorzystane do aranżacji hotelowych pomieszczeń

Jakie są typowe cechy hotelu butikowego?

Jest to obiekt hotelowy wyróżniający się nieszablonowym designem, oparty na oryginalnej koncepcji dopracowanej w najmniejszym szczególe; jest niezależny od wielkich sieci hotelowych; cechuje się też urokliwą lokalizacją na starówce lub w modnej dzielnicy miasta. Często na jego dachu można delektować się pysznym drinkiem, obserwując niebo lub panoramę miasta.

Wszystkie te elementy charakteryzują Hotel Bullitt, hotel butikowy w samym sercu Belfastu, zaprojektowany przez studio Ado Architects.

Hotel ten powstał w dawnym biurowcu z połowy ubiegłego wieku: jego wnętrza cechują się industrialnym stylem typowym dla loftów tworzonych w dawnych pomieszczeniach poprzemysłowych, nie brakuje więc w nim nietypowych i wyszukanych detali. W palecie kolorów występują naprzemiennie klasyczna terakota z akcentami w modnych odcieniach, takich jak niebieski naftowy czy brzoskwiniowy, wraz z detalami o metalicznych wykończeniach.

Głównym elementem całego projektu jest surowa cegła, modny, a jednocześnie typowy dla architektury irlandzkiej materiał, charakterystyczny zarówno dla klasycznych domów szeregowych w stylu gregoriańskim z odsłoniętymi ceglanymi fasadami, jak i dla budynków przemysłowych.

Charakter wyraźnie przemysłowy nadaje Hotelowi Bullitt właśnie podłoga z cegiełek o odcieniach typowych dla terakoty: jest to gres Terramix marki Marazzi. Terramix występuje w różnych kolorach: Beige, Bianco, Marrone i Nero. W przypadku tego projektu przewidziano jego odmianę brązową i białą, aby pokryć odpowiednio podłogę i część ścian.

Architekci postawili na gres Marazzi również przy aranżacji powierzchni dachowej hotelu: Babel to największy bar koktajlowy na dachu budynku w całej Irlandii, obejmujący wielki panoramiczny taras, z którego można obserwować dachy Belfastu.

Posadzkę tarasu pokryto materiałem Allmarble20, pogrubionym gresem o efekcie marmuru, zaprojektowanym specjalnie z myślą o podłogach zewnętrznych. Idealne rozwiązanie dla przestrzeni na otwartym powietrzu, nawet tych o dużym natężeniu ruchu: Allmarble to płyty o wymiarach 40×120 cm, które można kłaść na kleju lub na sucho, na żwirze, trawie lub piasku.

Wybierzcie się z nami do Belfastu, przeglądając galerię zdjęć!