Hotel Du Lac: wellness wśród pięknych widoków i w wyjątkowych wnętrzach

czas trwania czytania minuty

Studio 41 Interior & Design opracowuje projekt rozbudowy obiektu hotelowego w Limone sul Garda. „Total look”, od designerskich elementów wyposażenia po detale wykończeniowe, w których ceramika odgrywa ważną rolę

W Limone sul Garda, w miejscu zawieszonym między niebem a wodą, werońskie studio 41 Interior & Design pracuje nad rozbudową Hotel du Lac.
Modernizacja budynków oznacza nie tylko ich dostosowanie do bardziej współczesnych gustów i wymagań, ale także wprowadzenie zmian w zrównoważony sposób, bez niszczenia istniejącej struktury i tak, aby poprawić ogólne parametry obiektu.

Modernizacja objęła jeden apartament typu master suite i 14 apartamentów typu suite na parterze oraz na pierwszym piętrze, gdzie prace nad wystrojem wnętrz opierają się głównie na wyborze wykończeń.

„W ten projekt zaangażowaliśmy się od samego początku, co pozwoliło nam nakreślić spójną linię projektową, opartą na doborze odpowiednich materiałów, kolorów i efektów świetlnych” – mówią projektanci ze studia 41 Interior & Design. Przywołany został kontekst jeziora, któremu oddano hołd, podkreślając niezwykłą relację wody ze światłem.
Dlatego też szczególną uwagę zwrócono na projekt oświetlenia w pokojach: „wykonano je w całości za pomocą reflektorów punktowych i diod led wbudowanych w sufity podwieszane, co pozwala uzyskać zmienne efekty świetlne w zależności od potrzeb, zapewniając wyjątkowe scenerie w różnych porach dnia”, wyjaśniają projektanci.
Wszystkie elementy wyposażenia zostały zaprojektowane i wykonane przez 41 Interior & Design: łóżka sommier, fotele i kanapy charakteryzują się prostą geometrią, a tym, co przyciąga uwagę, jest wybór materiałów o jednolitych kolorach, przywołujących na myśl piasek i błękit jeziora, połączonych z bardziej neutralnym odcieniem gołębioszarym. Projektanci poświęcili szczególną uwagę wykończeniu ścian.

W apartamencie master suite o powierzchni prawie 70 m2, podzielonej lekkimi przegrodami, przez które można dostrzec różne strefy przestrzeni, pojawiają się kolorowe kwiaty dekoru Gipsy z kolekcji Alchimia Marazzi. Natomiast apartamenty typu suite zdobi kolekcja tapet charakteryzujących się geometrycznymi wzorami, które pokrywają wnętrze kabin prysznicowych, tworząc ciąg przechodzący do strefy relaksu.

Na ścianach ułożono płytki ceramiczne: od wielkoformatowych płyt z cienkowarstwowego gresu porcelanowego z kolekcji Grande Marble Look (wykończenia Imperiale i Saint Laurent, 120×240 cm – wykorzystane również do pokrycia blatów w celu zapewnienia ciągłości wizualnej ze ścianami) po płytki z kolekcji Alchimia (60×180 cm) o teksturze inspirowanej mikrocementami. Pojawiają się również mniejsze formaty Lume z kolekcji Crogiolo (6×24 cm), dla uzyskania bardzo błyszczących powierzchni i wrażenia ruchu we wnętrzach.
W apartamencie master suite na posadzce wykorzystano inspirowaną naturalnym dębem kolekcję Marazzi Vero (22×180 cm), natomiast w apartamentach typu suite postawiono na miękkie i nieregularne tekstury Grande Concrete Look (120×120 cm).

Z kolei na zewnątrz ułożono płytki z kolekcji Powder o efekcie cementu (wykończenie Smoke, 60×60 cm).

„W kolekcjach Marazzi zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia” – mówią projektanci – „szeroko wykorzystaliśmy ich materiały, aby nadać przestrzeniom włoski styl, w którym luksus nowych pokoi wita gości i wprowadza ich w świat marzeń”.