Project Portfolio

Kuchnia „ubiera się” w płytki cementowe

czas trwania czytania: 3 minuty

Kuchnia „ubiera się” w płytki cementowe - 1

Renowacja czteropokojowego apartamentu w Monzie

Głównym celem projektu renowacji czteropokojowego mieszkania w Monzie było otwarcie kuchni na salon w taki sposób, aby harmonijnie współgrała z istniejącą posadzką, parkietem z naturalnego dębu ułożonym z małych klepek.

Funkcjonalność i design były tu kluczowymi słowami: kuchnia nie mogła pozostawać niezauważona, wręcz przeciwnie, miała ukazywać się gościom w całej swojej okazałości, a jednocześnie w optymalny sposób wykorzystywać dostępną przestrzeń.

Jeśli chodzi o wybór kolorów, postawiono na jasne odcienie: matowa biel w kuchni umożliwiła rozświetlenie pomieszczenia, które nie jest zbyt jasne ze względu na ekspozycję mieszkania. Ponadto oszczędny styl kuchni zapewnił zachowanie elementu nowoczesności, co było jednym z założeń, a obniżenie oświetlenia umożliwiło zastosowanie taśm LED i lamp reflektorowych.

Na okładzinę ścienną i posadzkową wybrano linię Clays Marazzi w formacie sześciokątnym, aby nieco złagodzić nowoczesność kuchni, wprowadzając materiał, który łączy w sobie estetykę cementu i terakoty, podkreśloną przez intensywne odcienie. Ponadto płytki Clays doskonale nadają się do układania zarówno na podłogach, jak i na ścianach, a gres jest idealny jako okładzina ścienna za płytą grzewczą i zlewem kuchennym.

Kompozycja płytek sześciokątnych została ułożona przypadkowo, z oszczędnym zastosowaniem płytek o jednolitym szarym kolorze, gdyż ich większa ilość zbyt przyciemniłaby pomieszczenie.

Szczególną cechą tej aranżacji jest niewątpliwie ułożenie ostatniego fragmentu płytek sześciokątnych, na wysokości blatu, który wyznacza granicę z salonem: stworzono tu kompozycję „w ruchu”, z odizolowanymi, oddzielonymi od innych płytkami, które tworzą swego rodzaju finalny odcień.

Projekt kuchni i opracowanie oświetlenia:
Inżynier przemysłowy i projektantka wnętrz Elisa Monico – Easy Relooking

zapoznaj się z kolekcjami