Śródziemnomorski styl pełen delikatnych kolorów, światła i dekorów

czas trwania czytania minuty

W samym centrum Sorrento Maison Marie odzwierciedla typowy styl lokalnych mieszkań z ubiegłego wieku. Główną rolę w całym projekcie odgrywa gres Crogiolo D_Segni Scaglie, który zapewnia silny element dekoracyjny i wyszukany styl wnętrz, w harmonii z architekturą.

Naturalne światło, delikatne kolory i wakacyjna atmosfera. Obiekt B&B Maison Marie mieści się w samym centrum Sorrento: okna „wychodzą” na Corso Italia, główną ulicę starego miasta. W tej uroczej miejscowości wspaniale jest poprzechadzać się pomiędzy kamiennymi budynkami i barokowymi kościółkami, okazałymi willami i luksusowymi hotelami, a także kamieniczkami z XVIII wieku i kolorowymi domkami.
Zakochani w swoim mieście młodzi małżonkowie Giuseppe i Deborah chcieli, aby ich dom odzwierciedlał typowy styl mieszkań Sorrento z ubiegłego wieku, aby na nowo przeżywać gościnność i te uczucia, które żywiło się dawniej, w myśl hasła „Nasi goście naszymi przyjaciółmi”.

Opracowany przez Studio Associato Gargiulo projekt renowacji dotyczył całego piętra dawnej kamienicy. „W przebudowie postawiono na przywrócenie pierwotnej struktury podłogi, wracając między innymi do dawnych sklepień”, opowiada nam Luigi Gargiulo.
Maison Marie to pięć eleganckich i wygodnych pokoi z łóżkami matrymonialnymi, z których trzy dysponują balkonem z widokiem na Corso Italia. Wszystkie są wyposażone w prywatne łazienki. „W pokojach z płaskim sufitem, mając do dyspozycji ponad 5 metrów wysokości, wstawiliśmy antresole z żelaza i naturalnego drewna”, dodaje Gargiulo.

Pragnąc zapewnić wyrafinowaną atmosferę domową, czego oczekiwali właściciele, postawiono na powierzchnie o odcieniach delikatnych, jasnych i błyszczących. Pod względem stylu postanowiono odtworzyć klasyczne wykończenie domów Sorrento, w których na podłogach króluje marmurowe lastryko. Aby uzyskać taki efekt, wykorzystano gres porcelanowy zarówno na podłodze, jak i jako okładzinę w łazienkach. Główną rolę w całym projekcie odegrała kolekcja Crogiolo D_Segni Scaglie, w wariantach kolorystycznych White i Yellow oraz w formacie 20 x 20 cm, w połączeniu z różnymi dekorami Tappeto, dzięki czemu uzyskano efekt dekoracyjny w harmonii z elementami architektonicznymi i wystrojem wnętrz. „Zastosowaliśmy inny motyw dekoracyjny w każdym pomieszczeniu, zarówno w prywatnych pokojach, jak i w częściach wspólnych oraz zdecydowaliśmy się na delikatnie nawiązania poprzez gres porcelanowy również na podłodze windy i na stolikach stojących na balkonach poszczególnych pokoi”, podsumowuje Gargiulo. Dekoracyjny i uniwersalny charakter Crogiolo D_Segni Scaglie sprawił, że wnętrza stały się unikalne i osobliwe, nadając Maison Marie silny, a jednocześnie wyrafinowany efekt wizualny, idealny dla tamtejszej śródziemnomorskiej atmosfery.