Marèna Beach

Ravenna (RA), Włochy

marazzi marena beach 002.jpg

Projektanci

Gruppo Lithos Architettura

Marèna Beach to nadmorskie kąpielisko z restauracją znajdujące się na plażach nieopodal Ravenny, a konkretnie w Lido di Savio.

Projekt przebudowy został wykonany przez Gruppo Lithos Architettura, która postanowiła odświeżyć wygląd lokalu, wykorzystując kolekcję z gresu porcelanowego z efektem majoliki Scenario.

Scenario to jedna z siedmiu kolekcji ceramiki i gresu w małym formacie Crogiolo, nowy projekt Marazzi będący hołdem dla tradycyjnej ceramiki i nawiązujący do zręcznej pracy ceramików, ale we współczesnej odsłonie.

Scenario, kolekcja w formacie 20 x 20, która nawiązuje do dawnej serii Marazzi o nazwie I Pennellati, zaprojektowanej przez Veneria Martiniego w 1958 roku, okazała się być idealnym rozwiązaniem, aby nadać temu lokalowi typowy śródziemnomorski styl, idealny dla tego typu nadmorskiego kurortu.

Kolekcja ta, wybrana w wersji Tappeto 2a Blu, ma tworzyć na posadzce restauracji specjalny motyw dekoracyjny utworzony z powtarzających się białych okręgów na niebieskim tle. Dywan ten zamyka ramka o jednolitej barwie niebieskiej, również z kolekcji Scenario.

W projekcie kolekcja z gresu porcelanowego Scenario umiejętnie łączy się również z drewnem, materiałem wybranym zarówno na podłogi zewnętrzne, jak i jako element wystroju wnętrz Marèna Beach.

Zapoznaj się z kolekcjami projektu