category icon Performance

Dzielimy się naszymi projektami

czas trwania czytania minuty

Innowacje technologiczne i zrównoważony rozwój to dwie strony tego samego medalu, które łączy zobowiązanie do stałego dialogu z instytucjami i stowarzyszeniami branżowymi. W ten sposób możemy dostosować nasze postępy do szerszej i wspólnej polityki zrównoważonego rozwoju oraz zaangażować w naszą wizję społeczności, do których należymy.

Uniwersytety oraz instytuty badawcze

We współpracy z Unimore, Uniwersytetem w Modenie i Reggio Emilia organizujemy Marazzi Day: dzień w zakładzie, podczas którego studenci studiów magisterskich na kierunku Zarządzanie międzynarodowe, mogą zwiedzać zakład, porozmawiać z naszymi menedżerami i posłuchać wykładów na temat ceramiki.

Podobne rozwiązanie przewidziano również w przypadku studentów studiów magisterskich drugiego stopnia na kierunku Zarządzanie przedsiębiorstwem i technologia ceramiki. Jest ono efektem współpracy pomiędzy Uniwersytetem w Modenie i Reggio Emilia oraz Uniwersytetem Bolońskim i stowarzyszeniami branżowymi Confindustria Ceramica oraz Federchimica Ceramicolor.

Dla studentów kierunku Inżynieria materiałów ceramicznych prowadzimy wykłady o tematyce marketingowej.

Ceramics of Italy for Sustainability

Ceramics of Italy for Sustainability to strategiczny projekt promowany przez Confindustria Ceramica w celu analizowania i promowania zagadnień ESG związanych ze środowiskiem produkcji, sprzedaży i cyklu życia wyrobów ceramicznych.

Program obejmował długi etap analizy i słuchania przedstawicieli branży, z których wyłoniły się wartości i najlepsze praktyki włoskiego przemysłu ceramicznego w zakresie ochrony środowiska, kwestii społecznych i transparentności. Wyniki wciąż trwającego projektu publikowane są na stronie ceramica.info.