M2 Home

Napoli (NA) Włochy

Projekt wnętrza opracowany przez architekta Gianlucę Amitrano dotyczy mieszkania pary młodych ludzi w miejscowości Meta, małej nadmorskiej gminie na Półwyspie Sorrentyńskim, z zapierających dech widokiem na Zatokę Neapolitańską. Minimalistyczny i śnieżnobiały apartament zaskakuje tym, że dekory zastosowano tylko na okładzinach łazienek i kuchni, celowo nawiązując do tradycji typowych dla miejscowości Vietri majolik, do otaczającego obiekt krajobrazu i do nauk głoszonych przez Gio Pontiego. Wybór linii Scenario z kolekcji Crogiolo firmy Marazzi okazał się doskonałym rozwiązaniem. Seria ta nawiązuje bowiem do tradycji, ponieważ wywodzi się z archiwum historycznego tej firmy z Modeny i dlatego, że w tych pociągnięciach pędzla widocznych na powierzchni można dostrzec rzemieślniczy charakter typowych dla miejscowości Vietri majolik, a w odcieniach bieli i koloru niebieskiego morski krajobraz.
Ale przede wszystkim Scenario pozwala projektantowi na określenie setek różnych sposobów ułożenia, korzystając z tylko jednej płytki gresowej w formacie 20 x 20 cm, z wykończeniem naturalnym/matowym, 25 – 50 różnych powierzchniach, w kolorach białym, czarnym i niebieskim.

W schemacie opracowanym ad hoc przez tego architekta, w obu łazienkach M2 Home zastosowano Scenario Tappeto 1 Blu i Scenario decoro Mix Blu, a w kuchni lepszym rozwiązaniem okazała się kompozycja wielopłaszczyznowa, która łączy w sobie jeden kolor z sekwencją odcieni, które nawiązują do kolorów nieba i morza.

Ph. Marino Miccio

Zapoznaj się z kolekcjami projektu