The Green & Blue Room: Patricia Viel opowiada o nowej koncepcji dla Marazzi i realizowanych przez jej pracownię projektach

czas trwania czytania minuty

Odkrywamy „The Green and Blue Room” na Fuorisalone 2023 z architektką Patricią Viel, współzałożycielką ACPV ARCHITECTS Antonio Citterio Patricia Viel, która stworzyła i nadzorowała instalację przestrzeni wejściowej salonu Marazzi przy via Borgogna w Mediolanie. Ze znaną projektantką rozmawialiśmy również o pracach, które pracownia realizuje na całym świecie oraz o tematach, które będą w centrum uwagi w najbliższych latach.

Nowa koncepcja salonu Marazzi przy Via Borgogna 2 w Mediolanie z okazji Milano Design Week. Eksplorowanie sektora kontraktowego firmowane przez ACPV ARCHITECTS, gdzie tradycyjna ceramika Crogiolo Confetto, wielkoformatowe płyty z gresu o efekcie marmuru i aksamitu, brąz i porcelana współgrają ze sobą w wyszukanym i ponadczasowym połączeniu w stylu „mix&match”.
Ze sceny Milano Design Week, dzięki słowom Patricii Viel, przenieśliśmy się na arenę międzynarodową, na której pracownia ACPV ARCHITECTS zajmuje bardzo ważne miejsce.

 

„The Green & Blue Room”: jaka jest koncepcja tej nowej instalacji?

Zaproponowaliśmy firmie Marazzi użytkowanie całej części wychodzącej na ulicę. Wyszliśmy z założenia, że warto zapomnieć o koncepcji ekspozycji: zamiarem było przeniesienie do wnętrza salonu wystawowego pewnego bagażu doświadczeń. Przestrzeń musi przekazywać założenia danego produktu, związany z nim klimat, atmosferę. Musi przykuwać uwagę odwiedzających, którzy muszą na tyle się nią zainteresować, aby do niej wejść, a potem wracać.

Projekt ‘The Green & Blue Room’ przewiduje stworzenie intymnego i przytulnego wnętrza. Czegoś w rodzaju wyszukanej herbaciarni charakteryzującej się paletą kolorów o delikatnych odcieniach. Ladę o eleganckich liniach i z elementami wykończeniowymi z brązu, wykonaną z gresu o efekcie marmuru, który położono również na podłodze, ściance baru i stolikach, harmonijnie połączono z nową kolekcją Crogiolo Confetto, tworząc umiejętny dialog tekstur i kolorów.

Projekt pokazuje niezwykłą wszechstronność materiałów ceramicznych, które obecnie osiągnęły bezprecedensowy poziom rozwoju i zdolności adaptacyjnych, a wyrafinowany charakter poszczególnych ich gam chromatycznych sprawia, że wystarczy zaledwie kilka elementów, dwa kolory i dwa materiały, by w niezwykle wyrazisty sposób nadać charakter danemu pomieszczeniu.