The Edge Family Home

Kalamaria Grecja

Harmonia i wellness – oto duet, który króluje w tej nadmorskiej rezydencji z widokiem na plażę w Salonikach. ‘The Edge Family Home’ to apartament o powierzchni 200 metrów kwadratowych, w którym płyty z gresu porcelanowego The Top Marble Look, w wersji Raffaello na blacie kuchennym i okładzinie kominka w salonie, oraz lakierowane drewno orzecha włoskiego w jasnoszarej tonacji na umeblowaniu połączonym z monochromatycznymi tkaninami, stanowią odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy życzyli sobie rodzinnej przestrzeni, bez napięć estetycznych, zaprojektowanej z myślą o relaksie i tworzącej gościnną atmosferę.

Saloniki to miasto, które jest jednocześnie nowoczesne i starożytne. Znajdują się tu ważne ślady panowania osmańskiego i życia wspólnoty żydowskiej, a także bardzo liczne zabytki architektury bizantyjskiej i paleochrześcijańskiej, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa ludzkości UNESCO. 

W takim kontekście lokalne studio TAKA+PARTNERS pracowało nad stworzeniem nowego designu ‘The Edge Family Home’, apartamentu o powierzchni dwustu metrów kwadratowych, mieszczącego się w budynku usytuowanym na nadmorskim deptaku greckiego miasta.

Aby spełnić oczekiwania nowych mieszkańców, przestrzeń została podzielona na strefy prywatne i strefy wspólne, ze szczególnym naciskiem położonym na rodzinny charakter domu. Dokonano podziału na przestrzeń mieszkalną z dwoma salonami i kuchnią, trzy sypialnie, pokoje kąpielowe i schowki. 

Wszystko obraca się tu wokół centralnego usytuowania wejścia wychodzącego na morze, na które roztacza się perspektywa z każdego miejsca w domu. Jedyna strefa nocna ma podwójny widok na plażę, w Kalamarii i w Salonikach. 

Designerskie boazerie oraz elementy uzupełniające aranżację wnętrz definiują jednolitą ideę przestrzeni domowych w najwyższym stopniu skalibrowanych w swoich proporcjach i stworzonych z dbałością o detale.

„W tym skąpanym w świetle domu”, opowiada założycielka studia, Aspasia Taka, „na blat kuchenny i kominek wykorzystaliśmy The Top Marble Look w wersji Raffaello, o delikatnym odcieniu i teksturze przypominającej szlachetność marmuru. Jednolita kolorystyka i dostępne opcje oświetlenia zapewniają w tym domu nad morzem ogromną różnorodność doświadczania przestrzeni oraz niezwykłe połączenie harmonii i wellness. Wybraliśmy płyty Marazzi, ponieważ uważaliśmy, że pod względem estetycznym pasują do tego projektu. Ponadto chcieliśmy uzyskać nie tylko nieskazitelny efekt estetyczny, lecz także wysoką jakość i wytrzymałość”.

Blaty kuchenne, ścianki przeciwbryzgowe, stoły i okładziny. Ale także powierzchnie do łazienek i coraz szerszy wybór rozwiązań z zakresu „szytych na miarę” elementów wyposażenia w projektach przestrzeni wewnętrznych i zewnętrznych, zarówno mieszkalnych, jak i komercyjnych. The Top, ultrawytrzymała, odporna na powstawanie plam i pleśni gama ceramiki, stanowi potwierdzenie nierozerwalnego związku między najlepszymi możliwymi rezultatami w zakresie higieny i bezpieczeństwa a coraz większymi możliwościami pod względem rozwiązań estetycznych, które wpisują się w bogatą ofertę wykończeń dostępnych w katalogu.


Fot. Kim Powell

Zapoznaj się z kolekcjami projektu