Mohom Apartments

Lione Francja

Klasyka i współczesność, dychotomia, która odnajduje swoją przestrzeń w nowej francuskiej sieci hoteli MOHOM, o oryginalnej koncepcji mini apartamentów, z udogodnieniami czterogwiazdkowego hotelu i w pełni domowym komfortem. Lioński hotel mieści się w XVIII-wiecznym budynku z nowoczesnym umeblowaniem w jasnych, nasyconych kolorach, kontrastującym z tradycyjnymi elementami: dużymi oknami z okiennicami, balustradami z kutego żelaza, dużymi połaciami boazerii. Podłogi pokryte są gresem porcelanowym o efekcie dębu z kolekcji Vero, w formacie dużych listew, posiadającym certyfikat Greenguard Gold i wykorzystującym technologię premium marki Marazzi.

Wrażenia gości hotelowych są przedmiotem wielkiej uwagi i kluczem do współczesnej koncepcji luksusu.

Bleisure — sposób podróżowania łączący biznes i wypoczynek — to wymóg milenialsów i pokolenia Z. Praca z dowolnego miejsca staje się dla wielu nawykiem, a to oznacza, że obiekty muszą mieć w swojej ofercie usługi spełniające wszystkie związane z tym potrzeby. Jednocześnie od hoteli wymaga się zapewnienia rodzinnej, domowej atmosfery. Empatyczna i niewymuszona uprzejmość obsługi jak i przestrzenie, w których przyjmowani są goście, powinny sprawić, że będą oni chcieli tu wrócić, kierowani tym samym uczuciem, jakie skłania ich do powrotu do własnego domu.

Sieć hoteli MOHOM postanowiła połączyć te dwa konteksty — hotelowy i domowy — sprawiając, by jej obiekty w takich miastach jak Lyon i Marsylia były równie łatwo i jednakowo rozpoznawalne.

Na Rue De la Barre, zaledwie kilka kroków od Institut & Musée Lumière, gdzie słynni bracia wymyślili kino, nad brzegiem rzeki Rodan, swoje miejsce znalazła nowa forma gościnności we „francuskim stylu”. Wygodne przestrzenie podkreślają historyczny charakter tego miejsca, ale też przemawiają za nietypowym, acz niezwykle aktualnym stylem życia i podróżowania.

W hotelu MOHOM w Lyonie pokoje to mini lofty o wielkości i zakresie usług przeznaczonych dla osób podróżujących w dwójkę, w grupie i z rodziną.

Współcześnie zaprojektowane meble dopasowane są do elementów zabytkowego budynku Hotel-Dieu, nawiązując do osiemnastowiecznej boazerii, ukazanej w nowej odsłonie z użyciem nasyconych, żywych kolorów i do podłogi z listew układanych w jodełkę.

W hotelu MOHOM w Lyonie wykorzystano tradycyjny wzór węgierskiej jodełki, charakterystyczny dla arystokratycznych rezydencji z XVIII wieku i lat późniejszych. Położono tu płytki gresowe z kolekcji Vero w formie listew o formacie 11 x 54 cm o efekcie dębu, z delikatnym ścięciem pod kątem 60 stopni i w kolorze Natural.

Taki sposób układania płytek znów jest modny, ponieważ pozwala na uzyskanie efektu ruchu i daje możliwość tworzenia coraz to nowych wzorów dopasowanych do każdego stylu, nadających każdemu pomieszczeniu elegancję i lekkość.

Nadająca się również do użytku zewnętrznego kolekcja Vero jest wynikiem zastosowania najbardziej zaawansowanych technologii należących do Marazzi. Innowacyjny proces produkcyjny Sublime Sync pozwala na łączenie druku cyfrowego ze strukturą materiału w wysokiej rozdzielczości, oddając charakterystyczne dla drewna sęki i słoje, ale z głębią, jakiej nigdy dotychczas nie zdołano osiągnąć, przenosząc na jeszcze wyższy poziom podobieństwo estetyczne do odmian naturalnych.

Oddawanie uroku naturalnych materiałów łączy się tu z doskonałą estetyką dzięki technologii procesów produkcyjnych Marazzi, które mają na uwadze niski wpływ na środowisko, również poprzez ograniczenie zużycia wody i energii oraz odzyskiwanie — do 40% — materiałów odpadowych. Vero jest również jedną z kolekcji posiadających certyfikat Greenguard, w klasie Gold, dzięki niskiej emisji lotnych związków w pomieszczeniach wewnętrznych.

Zapoznaj się z kolekcjami projektu