<link rel="stylesheet" href="/static/CACHE/css/ad95a10e22be.css" type="text/css" media="screen, projection">

Płytki łazienkowe: pomysły i rozwiązania z ceramiki i gresu

Płytki i mozaiki do Twojej łazienki. Zobacz kolekcje płytek Marazzi i gresu szkliwionego przeznaczone do strefy łazienkowej i domowego spa.

Marazzi radzi

Przed przystąpieniem do wykonania okładzin w łazience lub w domowym spa należy przed wszystkim wybrać odpowiednie materiałyPłytki ceramiczne i gresu szkliwionego marki Marazzi są antypoślizgowe, trwałe, wytrzymałe, łatwe do czyszczenia, nie wymagają też żadnych szczególnych zabiegów konserwacyjnych. Te cechy dają im przewagę nad innymi rozwiązaniami, takimi jak na przykład kamień, drewno lub żywica na posadzkach i tapeta lub farba hydrofobowa na ścianach. Ponadto gres zastępuje cenne materiały – takie jak drewnokamieńmarmur i metale – gwarantując przy tym niezwykle naturalny i realistyczny efekt kolorystyczny.

Często punktem wyjścia do podjęcia decyzji o tym, jakie okładziny ceramiczne i gresowe zastosować w łazience lub w sali odnowy biologicznej, jest paleta kolorów: od neutralnych do ciemnych tonacji, od jaskrawych do pastelowych barw. Ocenę należy przeprowadzić bardzo starannie, ponieważ kolor zmienia się również w zależności od faktury płytki. Płytki o matowym wykończeniu sprawiają, że oświetlenie łazienki staje się bardziej miękkie i łagodne, natomiast płytki o błyszczącym wykończeniu wzmacniają je. Z kolei płytki o efekcie 3Dtworzą bardzo ciekawą grę światła i cienia.

Płytki łazienkowe można wybrać nie tylko pod kątem zestawień kolorystycznych, lecz także na zasadzie podobieństwa lub kontrastu względem dominującego stylu domunowoczesnegoklasycznego lub vintage. Niektóre kolekcje Marazzi są tak uniwersalne, że pasują zarówno do eleganckich, klasycznych łazienek, jak i do wnętrz w minimalistycznym, nordyckim stylu. Inne natomiast najlepiej komponują się z konkretnym, bardziej charakterystycznym stylem aranżacji, na przykład vintage.

W przypadku płytek łazienkowych można tworzyć różne efekty poprzez łączenie ze sobą nie tylko kolorów i faktur, lecz także różnych formatów i wymiarówod klasycznego kwadratowego kształtu do prostokątnej cegiełki, od mozaiki do płytek wielkoformatowych. Właściwy dobór kolorów, formatów i rozmiarów płytek pomaga optycznie poprawić bardzo małe lub długie i wąskie łazienki, stwarzając wrażenie, że są one większe lub bardziej proporcjonalne.

Zamknij
Czytaj całość